Greece 2016 – the best coffee!

cz
Lidé jezdí k moři s představou, že hned jakmile dorazí na místo, vytáhnou plavky a vyrazí na pláž, kde se zůstanou celé dny válet. Není to špatná představa, ale po pár takových dovolených jsem zjistila, že to není tak úplně můj šálek čaje a po 2 dnech jsem unuděná k smrti.
A proto jsem se rozhodla tuhle dovolenou začít jinaK mým spolupachatelem se stala mamča.

eng
When people go the the vacation to the sea, the probably expect to came there, take swimsuits and lay all days long at beach. Not bad, but after years I found out that is not my dreamed vacation.
That is why me and my mum started this vacation differently.

Greece

cz
když jsmese druhý den vzbudili počasí rozhodně nevypadalo jako v letácích cestovních kanceláří. Na obloze se povalovaly šedé mraky a foukalo. Pro mě perfektní. Takže plavky jsem vyměnila za kraťasy, triko a foťák a mohlo se vyrazit.
S mamčou jsme se rozhodly prozkoumat okolí. Prozkoumat ve smyslu, jít po rovné cestě, koukat kolem, nenápadně pokukovat po nějaké pekárně s čerstvým pečivem na snídani a obdivovat krásy Řecké vesničky. A protože Řecko je kouzelné právě svou typickou architekturou, cítily jsme se jako v pohádce.

eng
The second day we woke up, the weather wasn’t exactly like in magazines. It was cloudy and little bit windy. Perfect for me. Shirt, shorts, camera and go!
Me and my mum decided to explore it here. Explore for us mean, go, go, go nad looking around us if we can see bakery or some greek beauty. And because Greece is full of specific symbols, we felt like in fairytale.

cz
Nevím jestli jsem sama, nebo je tady více bláznů jako já, ale nemůžu si prostě pomoct. Řecké budovy mě svým osobitým způsobem fascinují. Typické Řecké okenice, balkóny a terasy, ale to není vše. Řecké zahrady i přes to, že jsou skromnější, ukrývají kromě květin spoustu zajímavostí jako třeba: víno, fíkovníky, olivovníky a stromy obsypané granátovými jablky. 

Poté co jsme prošly celou promenádu kolem moře zakotvily jsem v kavárně u pláže s názvem The Chocolate.
Pravda je, že když se na stole objevila naše očekávaná káva, byly jsme zklamané. Politý malý hrníček po okraj naplněný tmavě hnědou tekutinou. Hádám, že všichni znáte citát: Nesuď knihu podle obalu. To samé platilo pro naši kávu, protože přísahám Bohu, že takovou kávu jsem ještě nikdy nepila. Upřímně jsem typ člověka, který pije mlíko s kávou namísto kávy s mlíkem, ale tato káva chutnala tak skvěle, že by byla škoda zničit její chuť mlékem.

eng
I don’t know if it’s just me or there are more people like me, but I can’t help myself, I’m fascinated by Greek buildings. Typical greek wind shutter, balcony and terraces but that is not everything. Greek gardens are full of flowers, wine, olives, figs and pomegranates.

After we walk down whole sea side, we end up in beach cafe called The Chocolate.
In a first sight we were very disappointed when a waitress bring us our coffee. It looked like dark brown something in small cup which was spill all over by coffee. I guess all people know the quote: Do not judge the book by its cover. It was same with our coffee, because I swear to God, I have never ever drank coffee like this. Honestly I’m the kind of person who drink milk with coffee instead of coffee with milk. But this coffee taste so (so so) good to ruin it with milk.

Greece

cz

Ale celé to posezení u moře s výbornou kávu nebylo tak skvělé jen díky úžasné chuti kávy.
Nabízí se otázka, pro tedy? Odpověď je jednoduchá.
celé to dopoledne jsem byla mnohem šťastnější, než kdybych se slunila na pláži. Mamča mi povídala o její práci, probraly jsme témata jako třeba deprese, proč máme nebo nemáme rády léto a podzim a mamča povídala o tom jak je důležité nevzdávat se lidí, kteří jsou našemu srdci blízcí. Lepší, než miliónová terapie.

eng
But the time we were sitting by the sea in the cafe wasn’t so good just because amazing taste coffee.
So why then? Good question.
For me it was more happy moment than lying at the bech. I was talking with my mom about her job, we discuss topic like depression, why we like or don’t like summer and fall and she talked about how important is to not give up on people who are close o your heart. Better than a million dollars therapy.

Nádherný článek ! ♥
Já letím letos poprvé do Řecka (vlastně budu poprvé obecně v zahraničí) a moc se těším. Já nevydržím ani 10 minut doma opalovat se na slunci 😀 Takže počítám s tím, že u moře nestrávím celou dovolenou. Těším se na poznávání ostrova.
Začala jsem se těšit víc, i díky tvému článku, o tom jak jsi psala o kávě, těším se i na ní ( i když jsem víc čajová než kávová).
Měj se v lásce,
Janet S. ( http://janetsonrisa.blogspot.com/ )